1 MIN READ

Професія Ux Ui Дизайнер: Чим Займається Та Як Ним Стати

  • Freilla Espinola
  • January 16, 2024

Так ти не закинеш навчання і отримаєш усі необхідні знання та навички. Що стосується UX дизайнера, то він працює більше з логікою, ніж із візуалом. Функціональні обов’язки його зводяться до того, щоб забезпечити для клієнта користь та зручність. Йому потрібно продумати продукт так, щоб всі компоненти були як логічні, так і інтуїтивно зрозумілі. Гнучкий графік – це добре, але, з іншого боку, потрібно бути готовим до того, що замовник або керівник проекту може зв’язатися з вами в будь-який момент.

Коли список проблем закінчиться, роботу можна вважати завершеною. Це можуть бути великі елементи, які повинні правильно розташовуватись у продукті, щоб кожен з них виглядав органічно та ефективно. Маючи готовий прототип, можна визначити необхідний розмір і мультимедіа-елементів, ui ux design курси і текстових абзаців. Якщо прототип – “скелет”, то настав час нарощувати на ньому “м’язи” – додавати продаючий контент, який заздалегідь підготували копірайтери на підставі затвердженої структури. Проробляються маршрути навігації ресурсу, якими буде проходити користувач.

UXLX, User Experience Lisbon — записи виступів експертів світового рівня у сфері UX на 4-денних конференціях, які проводяться в Лісабоні. Підписуйтесь на щотижневу розсилку від головної редакторки Happy Monday з підбіркою найцікавішого контенту тижня, новин та кар’єрних можливостей. Це восьмий підрозділ навчального закладу, який представлений також у Європі та Азії (Мілані, Флоренції, Лондоні, Парижі, Шанхаї, Шеньчжені та Мумбаї). «Архітектура» та «Дизайн», які готують затребуваних фахівців у галузі проектування, урбаністики, середовищного, промислового та графічного дизайну. Навчання відбувається за такими напрямами як інженерія ПЗ, комп’ютерна інженерія, комп’ютерні науки, інформаційні системи та технології. На кафедрі готують спеціалістів за напрямами «Графічний дизайн» («Фотовідеодизайн», «Web-дизайн», «Motion-дизайн») та «Промисловий дизайн».

Фахівець із розвиненим дизайн-мисленням бачить робочі процеси, влаштовані не ідеально. Грамотний дизайнер зможе подати ідею так, що вона залучатиме користувачів. У компаніях обидві ролі часто виконує одна людина – UI/UX designer. Вони доповнюють одна одну, тому простіше найняти універсального спеціаліста. Крім професійних навичок, для роботи в цій сфері потрібно бути комунікабельним, уважним, організованим і допитливим командним гравцем. А ще бажано добре знати англійську (для спілкування, читання документації, навчання або фрилансу).

Сучасний світ став візуальним, а тривимірна візуалізація – невід’ємною частиною нашої епохи. Пам’ятаєте останній раз, коли ви бачили реалістичне зображення будівлі, інтер’єру або продукту до його створення? Це була 3D візуалізація, і вона грає велику роль у нашому житті. Якість юзабіліті оцінюється за функціональністю сайту та правильності складання структури. Робота з дизайном та інтерфейсом повинна супроводжуватися тестуванням ресурсу щодо битих посилань та інших помилок. Крім того, необхідно аналізувати час відгуку та швидкість завантаження сторінок.

Впізнаваність – всі елементи легко розпізнаються, а споживач чітко розуміє, що перед ним (наприклад, меню або кнопка “купити”). Всі кнопки для переміщення між розділами найкраще розмістити в одному місці. Використання простору з користю (виділяти основне, не навантажувати сторінки безліччю деталей). Акцент на важливих речах, а очевидні функції не варто демонструвати багато разів. Висловіть свою думку стосовно ситуації описаної в матеріалі, або читайте що думають інші з цього приводу.

Окремий блок присвячено особистому бренду й створенню портфоліо. У програму також входять one hundred forty годин IT-англійської та 6 годин кар’єрного консультування. Упродовж курсу студенти готують кілька проєктів для портфоліо, а як фінальну роботу розробляють і презентують сайт. Понад 200 студентів Beetroot Academy найняли IT-компанії. І все-таки користувальницький досвід (UX) — це те, чим компанії часто нехтують, коли розробляють сайт або програми. Попри те, що кожен долар, вкладений в User Experience дизайн, приносить дохід до 100 $, лише 55% компаній проводять тестування UX.

Додатково передбачені 32 практичних завдання, що перевіряються досвідченими спеціалістами. Учні не просто отримують фідбек для аналіза помилок, а й завжди можуть проконсультуватися та з’ясувати незрозумілі питання. Перше, чим можна зацікавити потенційного роботодавця — не освіта чи вказаний послужний список hard expertise, хоча це, безсумнівно, великий плюс.

У зв’язку з цим виникає питання, чим вона відрізняється від веб-дизайнера, якщо той і інший зайнятий розробкою дизайну діджитал-проектів. UI/UX-дизайнер має розвиватися, освоювати нові інструменти, відточувати навички. Тоді він буде затребуваним фахівцем та зможе заробляти більше. UI-дизайнер повинен знати тонкощі графічного дизайну, програмування, психологію кольору, мати почуття стилю, гарний художній смак, аналітичне мислення та комунікативні здібності.

  • Там ви знайдете багато різних матеріалів на тему проектування та оформлення інтерфейсів, дізнаєтеся про нові розробки та модні тенденції.
  • При бажанні можна освоїти ази UX/UI самостійно — за інформацією з відкритих джерел.
  • Що більше функцій ви закриваєте, то більше заробляєте.
  • Кожна частина інтерфейсу функціонуватиме так, як було задумано.
  • Досвідчений фахівець згодом може перейти на іншу, більш відповідну чи перспективну посаду.
  • Якщо Ви не знаєте, що вибрати, що більше підійде конкретно під Ваш запит, залиште свої контакти у формі, наш менеджер зв’яжеться та проконсультує з будь-яких питань.

Знайти достовірне джерело із добре систематизованою інформацією майже неможливо. Хоча онлайн-ресурси чудово підходять для вдосконалення навичок та знань. Якщо коротко, то UX відповідає за функціональні можливості інтерфейсу, а UI – за його візуальну складову. Особливої ​​популярності вона набула у США, Канаді, Сінгапурі, Великій Британії, Індії, Ірландії та Німеччині.

UI/UX-дизайнер зазвичай працює спільно з маркетологами та бізнес-аналітиками для вивчення та аналізу потреб, очікувань споживачів. Середня погодинна ставка для дизайнерів на Upwork складає 27$. Пропонуємо розглянути статистику зарплати UX/UI-дизайнера згідно з даними популярних сайтів пошуку роботи та бірж фриланса. Роботу UI-дизайнера користувач бачить як тільки він заходить на сайт чи у застосунок, а UX-фахівця — коли щось шукає, заповнює форми, реєструється, оформляє замовлення. Фахівці зі світовим ім’ям, які роблять сайти по 10000$+, готові буквально провести вас за руку з нуля до перших замовлень.

Комп’ютерна Академія ШАГ  навчить основ і зробить із вас спеціаліста за 6 місяців навчання. За результатами курсів ви матимете навики та портфоліо, необхідне для влаштування на роботу. Навчання побудовано таким чином, щоб учень міг повністю зануритися у спеціальність. На захисті дипломних проектів присутні представники IT-компаній, тому талановиті учні завжди мають шанс працевлаштуватися ще під час навчання.

Якщо ми знайдемо копію наших матеріалів на вашому сайті, то поскаржимося в підтримку Google, щоб Вас забанили. Щоб опанувати професію UI/UX-дизайнера, можна пройти професійні офлайн або онлайн-курси. Навчальні програми розраховані на різний рівень підготовки та термін навчання. Фахівець у цій сфері повинен мати такі якості, як логічне мислення, акуратність, увага до деталей, аналітичні та комунікативні здібності, креативність. В широкому розумінні, UI/UX-дизайн — це проєктування будь-яких інтерфейсів з урахуванням як зручності в користуванні продуктом, так і його привабливого візуального оформлення.

хто такий ui ux дизайнер

Кожна частина інтерфейсу функціонуватиме так, як було задумано. Пояснюємо без складних слів та інтегралів, у чому специфіка роботи UI/UX-дизайнера, наскільки це потрібна професія, а також де навчитися чи прокачати скіли у сфері. У статті ви знайдете добірку найліпших курсів з UI/UX, а також книжки для самонавчання. Він взаємодіє з розробниками, проект-менеджером та веб-дизайнером, а також тісно пов’язаний з UI-дизайнером або бере його завдання на себе.

Дизайн-процес, за яким ми працюємо, може бути використаний для виробництва будь-яких продуктів, як матеріальних, так цифрових. Тут найперше пораджу школу графічного дизайну SVC та курси онлайн-інституту Projector. В Україні в умовах великої війни безліч досвідчених дизайнерів готові поділитись знаннями навіть за благодійні донати. Забирайте найліпші курси з UX- та UI-дизайну, які допоможуть освоїти базу та лайфгаки від досвідчених фахівців. Які навички потрібні фахівцеві, чи можна освоїти професію самостійно та на які з найліпших курсів з UX/UI-дизайну піти? Читайте в добірці й вибирайте оптимальний варіант, який допоможе ввійти у сферу з сильним портфоліо, а також з прокачаними hard- і soft-скілами.

Але не проводять такий глибокий аналіз як UX/UI-фахівці. Якщо UX-дизайн якісний, ви відразу зрозумієте, як відкрити каталог, вибрати потрібні фільтри, відсортувати інформацію, знайти дані про продавця, зробити замовлення. У вас також залишиться позитивне враження від взаємодії з майданчиком, адже вам було просто на ньому орієнтуватися. При хорошому UI-дизайні — зможете легко прочитати текст на сайті, написи на кнопках.

Відповіді на ці питання, зокрема емоційні переживання, що були під час взаємодії з місцем, — це і є UX, або користувальницький досвід. UI/UX-дизайнеру важливо знати тонкощі проектування інтерфейсів та мови програмування, розуміти причини поведінки користувачів, мати добрий смак. Оскільки сфера стрімко розвивається, фахівець має стежити за трендами, новинками, оновлювати свої знання, практикуватися та отримувати нові навички.

хто такий ui ux дизайнер

Це і є одним із ключових критеріїв для підвищення продажів і зростання конверсії. На сьогодні для початку буде достатньо класичної зв’язки Adobe Photoshop/ Illustrator для графіки, а також Figma для інтерфейсів. UI-дизайн (User Interface design) – це візуальна складова інтерфейсів сайтів і застосунків.

хто такий ui ux дизайнер

На сьогодні працюю вже на Lead-позиції, це передбачає більше управлінської роботи. В перспективі планую зосередитись на дизайн-менеджменті, розв’язанні кризових завдань на проєкті. В UX/UI дизайні, як і в багатьох інших професіях, можна зростати вертикально — за шкалою Trainee, Junior, Middle, Senior та Lead-спеціаліст. Перехід на нову позицію визначається більшою самостійністю у прийнятті рішень і виконанні завдань, а також експертністю та досвідом фахівця.

Отримавши перший досвід, спеціаліст може влаштуватися на позицію junior в штаті, або підвищити свій рейт, як фриланс-працівник. Зазвичай, «‎джуни»-дизайнери виконують базові процеси роботи під наглядом більш досвідченого фахівця. Щоб залишатися конкурентоспроможним в цій індустрії, слід постійно розвиватися та слідкувати за трендами в дизайнерських рішеннях. UX/UI-дизайнер – дуже перспективна digital-професія, яка дає можливість працювати з будь-якої точки світу і заробляти від $2000 щомісяця. Збережіть цю статтю до закладок, щоб завжди мати під рукою покрокове керівництво.

Кожен з цих фахівців має свої специфічні обов’язки та роль у проекті, але їх співпраця є важливою для створення ефективних, привабливих та зручних для користувачів продуктів. Викладачі-практики ШАГ – фахівці провідних IT-компаній з багаторічним досвідом. Актуальна програма дозволяє отримувати учням навики, які відповідають вимогам роботодавців. Головне завдання спеціаліста – максимальне спрощення використання свого продукту для користувача. Комп’ютерна Академія IT STEP – повноцінна IT-освіта для дорослих і дітей. Авторські методики, викладачі-практики, 100% практичних занять.

  • Freilla Espinola
  • January 16, 2024